Hüdroisolatsioon, mida võib usaldada

Hüdroisolatsioon, mida võib usaldada

Weberi hüdroisolatsioonimaterjalid hoonetele ja rajatistele on vettpidavad ja vuukideta.

Vettpidava vundamendi hüdroisolatsiooni ehitamise oluline eeldus on, et enne on kindlaks määratud vundamendikonstruktsiooni veekoormus. Piirkonniti on pinnasetüübid erinevad. Igal tüübil on oma iseloomulik mineraloogiline koostis ja lõimis. Seetõttu on erinev ka pinnase võime vett läbi lasta ning pinnases sisalduv veekogus. Lisaks pinnase tüübile tuleb hüdroisolatsiooni lahenduse valimisel arvestada piirkonna põhjavee taset, veekogu lähedust ja sademete tihedust.

 

Arvestusliku veekoormuse järgi saab valida sobivad materjalid ja määrata hüdroisolatsiooni minimaalse kihipaksuse. Turvaline on kasutada võõbatavaid hüdroisolatsioonimasse, mis tekitavad vundamendile vuukideta veekindla kihi. Tänu sellele väheneb märgatavalt oht, et vesi jõuab konstruktsiooni.

Weberi bituumen-hüdroisolatsioonimassid on kasutatavad mis tahes mineraalsetel aluspindadel, näiteks betoon, Fibo plokk, gaasbetoonplokk, tellis, tsementkrohv, paekivi jne. Samuti sobib toode vana bituumenpinna renoveerimiseks. Oluline on, et aluspind oleks puhas, kõva, tolmuvaba ning oleksid eemaldatud naket halvendavad ained, nagu tsemendipiim, õli ja segujäägid.

Markko Ilvese, Karl Bilderi seadmete müügi ja hooldusspetsialisti kommentaar

Pildid nähtval objektil kandsime Wagner PC1030 kruvipumbaga bituumenmassi vundamendile, et tagada veekindlus maja aluskonstruktsioonides. Toode, mida kasutasime oli Weber Superflex 100S, masinaga peale kantav kahekomponente bituumenmass. Töömaht oli ca. 150m2, toodet kulus 2-2,5kg/m2 kohta ja tööaeg selleks oli 3,5h. Tellija oli töö kiirusest vaimustuses ja ei kaalunud enam mõtet kasutada teisi alternatiive ka tulevikus (sh. bituumenmatti või  tavalist käsitsi peale kantavat bituumenit). Katsetasime erinevaid seadistusi bituumeni kandmisel ja lõpuks leidsime selle õige, seega sain ka ise tublisti kogemusi juurde ja targemaks.

Wagner PC1030 kruvipumba kasutusala on aga tunduvalt laiem. Sellega saab kanda nii erinevaid pahtleid kui ka krohve, bituumenmasse ja seda maksimum terasuurusega kuni 6mm. Tänu seadme kergele kaalule (58kg) ja väikestele parameetritele on seadet väga lihtne transportida nii objektidel kui ka transpordivahendites, seade mahub hõlpsasti ka tavalisse universaalkerega pereautosse. PC1030 masinaga on lihtne töötada, seadme juhtimine on tehtud minimaalset teadmist nõudev, et tööga saaks hakkama ka vähese kogemusega inimene. Kuna aeg on meie kõigi jaoks kriitiline, siis on hea teada, et seadmetega töötamine asendab vähemalt 3 inimese töö. 

Wagner PC1030 on suurepärane vahend ka fassaaditöödel. Seadmega saab pinnale kanda armeersegusid ja polümeersete struktuurkrohvide viimistluskihte, ilma et peaks hõõrutiga struktuurkrohvi seinas töötlema. Kõik need etapid on tehtavad ühe seadme komplektiga, tuleb ainult hoolikalt puhastada ja valida vajalik düüs. Kuluosadest kuluvaim detail on mantel, mis kestab järgnevalt- nt. 1 mantel = 18-22 tonni MP seguga, pahtlite puhul kordades kauem. PC1030 on Wagner grupi valikust 2018 aasta enimmüüdud seade.

Kasutatavatest materjalidest lähemalt

weber.tec 901

Töid alustatakse aluspindade korralikust kruntimisest bituumenemulsiooniga weber.tec 901. Seda tuleb krundina kasutades veega lahjendada vahekorras 1 : 10. Lahjendamata kujul on weber.tec 901 kasutatav ka iseseisvalt vett isoleeriva kihina madala veekoormusega piirkondades või lihtsamates soojustamata konstruktsioonides.

weber.tec Superflex 10

Vundamendi seinte ja põrandapinna hüdroisolatsioon tehakse üldjuhul materjaliga weber.tec Superflex 10, mis on kahekomponentne, ülielastne, lahustivaba bituumenmass. Toode on vastupidav kõigile pinnases leiduvatele aktiivsetele kemikaalidele ning sobiv allpool maapinda paiknevate hoonekonstruktsioonide pikaajaliseks ja usaldusväärseks hüdroisolatsiooniks, seda ka survelise veega piirkondades.

 

weber.tec Superflex 100S

Suuremahuliste ja kiirust vajavate hüdroisolatsioonitööde korral on mõistlik kasutada pihustatavat bituumen-hüdroisolatsioonimastiksit weber.tec Superflex 100 S. See on samuti suure elastsusega kahekomponentne toode, mis on ette nähtud pihustiga
aluspinnale kandmiseks. Materjal on väga heade nakkeomaduste ja pragude täitmise võimega. Lisaks on see vastupidav vananemisele ning vee ja pinnases leiduvate agressiivsete ainete tekitatavatele kahjustustele. Bituumeni baasil hüdroisolatsioonivõõbad on abiks ka vundamendi soojustusmaterjali paigaldamisel. Kuna tegemist on lahustivabade toodetega, saab neid materjale kasutada eri soojustusplaatide liimimisel, mis välistab muu mehaanilise kinnitamise ja seega ohu, et vesi leiab tee valesse kohta.