Järeleproovitud: masin toob krohvimistöös ajavõidu ja märksa ühtlasema tulemuse

Järeleproovitud: masin toob krohvimistöös ajavõidu ja märksa ühtlasema tulemuse

Kuidas sulle meeldiks mõte, et krohvida on võimalik 2 või isegi 4 korda kiiremini?

Augusti alguses kutsusime Tartus kokku inimesed, kes oma igapäevatöös puutuvad kokku krohvimisega.
Kuna fassaadi krohvimine masinaga on Eestis veel lapsekingades, st seda tehakse harva, võtsime nõuks korraldada ühe põhjaliku proovesitluse.

​Asume kohe tulemuste juurde. Kõigepealt aeg. Masinaga krohvides kulub ühe ruutmeetri katmiseks üks minut. Sama ajaga teevad käsitsi selle töö ära kaks meest ehk võit on kahekordne. Veelgi suurem on ajavõit akna palede puhul. Kui tegemist on kortermajaga, kus aken akna kõrval, saab masinaga krohvimistöö tehtud lausa neli korda kiiremini.              

Võrreldes käsi- ja masintöö lõpptulemust on see viimase kasuks – masinaga jääb pind ühtlasem ja jätkukohad on vaevu leitavad. Tööprotsessi muudab aga lihtsamaks tõsiasi, et masinaga krohvides on võimalik töö katkestada keset pinda. Seda käsitsi krohvides teha ei saa, sest muidu jääb hiljem tuntav ja nähtav üleminekukoht.

Rääkides viimistluskrohvist on seda kindlasti mugavam kasutada ühe- või kahekordsete majade viimistlemiseks. Ehk teisisõnu seal, kus tellingud ei ole maja küljes kinni ega asu seinale liiga lähedal. Suuremate majade puhul on kasutatud varianti, kus tehakse eeltöö ja kantakse krunt pinnale, misjärel võetakse tellingud maha ja viimistluskrohv kantakse masinaga peale kas käärtõstukilt või Dino tõstukilt. Sellega tagatakse ühtlasem tulemus ja tellingu liitekohad ei ole seinal märgatavad. Väga heledate toonide puhul saab viimistleda ka tellingult, kuna siis ei joonistu pigmendi üleküllus üleminekukohades välja.

Masinaga on võimalik peale kanda ka armeersegu. Mitmed kliendid seda juba ka teevad, sest lisaks Wagneri krohviseadmele PC1030 on lisana valikus ka Wagner Plastmix segumasin, mis teeb krohvija töö oluliselt lihtsamaks. Vaja on 220 V toidet ja veesurvet alates 2,5 barist. Põhiline erinevus, mida ehitajad välja toovad, on see, et isesegava mikseriga töötades on armeersegu kvaliteet ühtlane ja krohvijal hea seda seina kanda. Kui armeersegu tehakse käsitsi segutrelliga, pannakse sageli vett sisetunde järgi, mis tähendab, et segu võib olla erineva viskoossusega ja töömehe selg päeva lõpuks sundasendist märksa enam väsinud. 

Tööandjad on üha enam hakanud hindama oma töötajate heaolu tänu millele on ka seadmete kasutuselevõtt muutunud sagedasemaks. Näeme, et paljud lausa valivad töökohta selle järgi, kus neile pakutakse masinaga töötamise võimalust.

Ning lõpetuseks Wagner PC1030 seadmest endast: seadme suurim tootlikkus on 15 l minutis, töökiirus reguleeritav ja maksimaalne ainevooliku pikkus horisontaalselt 40 m ning vertikaalselt 20 m.
Masin kaalub 58 kg, on väga kompaktne ja mahub ka väiksemasse tööautosse (nt väike kaubik). Maksimaalne tera suurus masinaga töötamisel on 6 mm.

Seadmega käib kaasa kompakte kompressor C330/03, mis on 330L/min tootlikkusega ja tagab efektiivse töö ka kõige nõudlikumates tingimustes.

Wagner PC1030 oli ENIM MÜÜDUD Wagneri poolautomaat krohvimasin 2018 aastal!

Kui tekkis toote kohta huvi, kontakteeru lisainfo saamiseks Karl Bilderi viimistlusseadmete spetsialisti Markko Ilvesega!

 e-mail: markko.ilves@karlbilder.ee /tel. +372 7300 235