Objekti lugu : Kuidas valmisid tippklassi korterelamud Kakumäe Havenis?

Objekti lugu : Kuidas valmisid tippklassi korterelamud Kakumäe Havenis?

Kirjutame oma blogis kolmest eripalgelisest objektist, kus koostöös kliendiga saime katsetada uudseid materjale. Esimeseks objektiks on kodud Kakumäe Havenis.

Janno Tabas -  Karl Bilder OÜ ehitusturu projektijuht „Karl Bilder varustas objekti fassaadilahendust soojustusmaterjali ja fassaadi krohvsüsteemiga, fassaadi maht ca 3000m². Fassaadil kasutati krohvitavat 160mm paksust soojustusplaati Kingspan Kooltherm K5 mille soojajuhtivus on λD=0,020W/mK. Samaväärse tulemuse saavutamiseks EPS plaadiga peaks soojustuse paksus olema ca 250 mm või 260 mm.

Eelnimetatud plaati kasutades puudub ka vajadus tekitada eraldi villaga tuletõkkesektsioone ning saab kasutada lühemaid kinnitus tüübleid, tarvikuid.

Viimistluskrohvina kasutati Weber AquaBalance lahendust mis on mehaaniliselt väga vastupidav ja hüdrofoobsete omadustega. AquaBalance sari on vetikate- ja (hallitus-) seente vastase tehnoloogiaga, kus krohvipind reguleerib ise oma niiskuse tasakaalu. Kuiv fassaad püsib kauem puhtana“.

 Arhitektid: arhitektuuribüroo KCAP (Holland) ja arhitektuuribüroo Pluss | Ehitusaeg: september 2017 – aprill 2019

Eriline kasukas

Viktor Koplus, Kingspan Insulation OÜ müügijuht:

Kakumäe jahisadama vahetus läheduses valmiv elamukompleks koosneb kolmest kolmekorruselisest korterelamust. Avara planeeringuga kortereid ilmestavad maast laeni aknad ja ümbritseva loodusega harmoneeruv fassaad. Hoonekompleks on energiasäästlik, mida tõendab energiatõhususe klass B.

Sellele lisaks on nende majade puhul veel midagi erilist. Esmapilgul küll silmale nähtamatu, aga annab olulise osa energiasäästust ja teatava elegantsi oma saledusega. Lesta 10 elamukompleks on Kingspan Insulation OÜ kaasabil saanud väga erilise kasuka – 160 mm paksuse Kingspan Kooltherm® K5 soojustusplaadi, mis on krohvitud Weber AquaBalance SILS-süsteemiga. Seina U-arv 0,13W/m2 K. Kooltherm® K5 on nüüdisaegsete soojustusmaterjalide lipulaev, mille soojaerijuhtivus on λ D = 0,020W/mK. K5 puhul pole vaja fassaadi villaga sektsioneerida. Kooltherm® tootesarja iseloomustavad konkurentsitu soojaerijuhtivus, kõrge tulepüsivus ja paigalduse lihtsus.

Tugev konstruktsioon

Oleg Kaas, Nordeconi projektijuht:

Kakumäe Haveni majad teeb eriliseks mitu asjaolu. Esiteks on minu pikas praktikas väga harva ette tulnud, et korterid on projekteeritud niivõrd avaraks. Siinsetel tubadel on lae kõrgus 3 meetrit, tavaliselt küünivad uusehitiste toad maksimaalselt 2,6 meetrini. Siin ei ole ruumiga kokku hoitud selle nimel, et võimalikult rohkem korruseid majja mahutada. 

Muljet avaldav on siseviimistlus, mis on väga hästi planeeritud ja materjalid läbi mõeldud. Sisearhitekt oli kaasatud ehituse algusest peale ja tulemus räägib enda eest.

Mulle meeldib nende majade konstruktsioon – kandvad seinad ja fassaadid on monoliitsest raudbetoonist või täisbetoneeritud betoonplokist, vahelaed monoliit- või monteeritud raudbetoonist. Uudne on ka fassaadisoojustuse ja viimistlusmaterjalide lahendus.

Korralikud majad, just sellised, nagu ma ehitajana ise oleksin endale teinud. 

Sisedisain: arhitektuuribüroo Arch-D

Tellija: Haven Kakumäe OÜ | Peatöövõtja: Nordecon AS

Arhitektid: arhitektuuribüroo KCAP (Holland) ja arhitektuuribüroo Pluss
Sisedisain: arhitektuuribüroo Arch-D
Tellija: Haven Kakumäe OÜ
Peatöövõtja: Nordecon AS
Ehitusaeg: september 2017 – aprill 2019
Tekst: Krista Kivisalu
Fotod: Seva Eremkin, Tõnis Anton, Aivar Kullamaa, 3D ArchiCube