Meie mehed Marmarises

Meie mehed Marmarises

Karl Bilder on läbi aegade väärtustanud kvaliteetset teenindust ja head kliendisuhet oma koostööpartneritega. Ainult vastastikune arusaamine ja suurepärane koostöö viivad meid parima tulemuseni.

Eelmise aasta 13.–16. septembril toimus Türgis Marmarise linnas ja selle lähiümbruses autoralli MM-sarja Türgi etapp. Kuna Ott Tänak oli selleks ajaks võitnud juba kaks järjestikust etappi ning seega tõestanud, et võtab asja tõsiselt, ei jäänud meil muud üle kui oma parimad kliendid kaasa kutsuda ja asja kohapeale vaatama minna.

Kaks ühes

Lisaks eestlaste ilmselgele rallilembusele sai sihtkoha valikul otsustavaks Türgi väga soe sügis. Nii saime kaks-ühes-puhkuse, kus sportlike elamuste kõrval oli oma osa ilusal rannailmal ja maitsval söögil. Marmaris, kus rallietapp seekord toimus, on ju ka tuntud kuurort ja ilus sadamalinn. Rahvuslipud triigitud ja hoolikalt pakitud, suundusime 20 inimese suuruse seltskonnaga Türki omadele kaasa elama.

Marmaris võttis meid vastu väga sooja ilma ja suurepärase atmosfääriga. Kõikjal oli tunda, et WRC-fännid ja korraldajad on motiveeritud ja annavad oma parima, et etapp õnnestuks. Eriti meeldiv oli kohata linna peal suurt hulka rahvuskaaslasi.

Ja siis see algas. Jõudsime linnakatse publikualale ja meid võttis vastu korralduse tipptase: VIP-ala, parimad istekohad, maitsvad suupisted ja joogid ning kogu melu, mis ühe hästi organiseeritud WRC-etapiga kaasas käib. Türgile iseloomulik “organiseeritud segadus” oli omal kohal, kuid, nagu alati, lahenesid kõik probleemid hetkega.

Tõusvas tempos

Vaatamata Tänaku tagasihoidlikule algusele olime lootust täis ning hoidsime Eesti lippu ja moraali kõrgel. Mida katse edasi, seda soodsam tundus meile asjade käik ja nutikam meie meeste strateegia. Marmarise etapp oli kõigile osalistele väga raske. Tasa ja targu sõitnud Tänak-Järveoja olid tänu targale plaanile ja konkurentide vigadele peagi võidusõidu liidrid. See andis Eesti rallipaari toetajatele ainult hoogu juurde.

Katse-katselt suutsid meie rallimehed oma edu hoida ja konkurendid jäid aina turvalisemasse kaugusse. Kolmanda päeva õhtuks oli selge, et võit on ainult vormistamise küsimus. Osa meie seltskonna liikmeid tähistas eesootavat võitu vastavalt äranägemisele: kes õhtupäikese käes hotellis koos kosutava külma joogiga, kes õhtupimeduse varjus Marmarise ööelu nautides.

Ja siis suur triumf – Tänak-Järveoja võitsid kolmanda ralli järjest ning kerkisid meistritiitli nõudlejate sekka!

Peale suurepärase rallielamuse jättis ka Marmarise linn üle ootuste hea mulje – võrreldes teiste Türgi kuurortlinnadega, nagu Antalya, Alanya ja Kemer, on Marmaris väga euroopalik, puhas ja meeldiv. Kogu reisi vältel oli piisavalt ralli-action’it, puhkust, head seltskonda, päikest ja mõnusalt veedetud aega koos toredate reisikaaslastega.

Ka tänavu pakuvad Tänak-Järveoja ja kogu Toyota Gazoo Racingu tiim huvilistele palju närvikõdi ja kaasaelamist. Oleme Karl Bilderiga taas kohal!

Tekst Martin Karja, Karl Bilderi projektijuht
Fotod Martin Karja ja Shutterstock