Objekti lugu: Eramaja viimistlemine dekoratiivkrohviga

Objekti lugu: Eramaja viimistlemine dekoratiivkrohviga

Objekt: eramaja Kallastel

Kaetav pind: 230 m2 fassaad

Toode: Ceresit CT174 1,5 mm teraga dekoratiivkrohv

Seade: Wagner PC1030+kompressor

Tööaeg: 6h

Töö teostas: Ehitusõbrad OÜ, seadmete kasutamist juhendas Markko Ilves, Karl Bilderist

Sügise alguses teostasime 230 m2 fassaadi katmise dekoratiivkrohviga. Krohvi pealekandmiseks oli kasutuses seade Wagner PC1030 ja kompressor.

Töö tegi keerukamaks maja küljes asuvad tellingud, kuid krohvimine olukorras, kus on tellingud, on ehitusobjektil pigem tavapärane.

Kuna ehitusettevõte oli aldis uusi lahendusi proovima ning on varasemalt kokku puutunud Wagneri värviseadmetega, jõustus plaan ka krohvi peale kandmisel seadet katsetada.

Tööle eelnes seadme koolitus Karl Bilderi viimistlusseadmete spetsialisti Markko Ilvese käe all ja nagu lõpptulemusest näha, siis juba väikse koolituse järgselt on ehitusmees võimeline krohvimistöö edukalt lõpule viima. Töömees oli aastaid tagasi krohvimasinat küll katsetanud, aga väga väheses mahus.

Koolituse käigus näitas Markko töövõtteid ette ca 8 m2 pinna peal ja toetas oma teadmistega objekti valmimise vältel. Markko sõnul ei ole kunagi olnud probleemiks algaja masinakasutaja töö kvaliteet, nipid saadakse ruttu selgeks. Pigem kardetaks seadme pesemist ja puhastamist tööjärgselt, et kuidas ja mida on vaja teha. Nagu kogemus on näidanud, siis ka siin piisab lühikesest tutvustusest ja läbi proovimisest.

Seadmega krohvimine ja selle tööpõhimõtete selgeks saamine võtab väga vähe aega ja hakkab kiiresti tulemust tooma.

Ka ehitusettevõtja jäi töö tulemuse ning abivahendiga rahule, sest tulemuseni jõuti kiiremini ja ka töömees oli päeva lõpuks vähem väsinud.