Tapeet põrandale, lakke või köögitasapinnale?

Tapeet põrandale, lakke või köögitasapinnale?

Tänapäeval muutub mood ja trend väga kiiresti, seda nii rõivadisainis kui sisekujunduses. Järjest enam hakatakse otsima alternatiivi klassikalise plaaditud töötasapinna tagusele seinale.
Väga suurt populaarsust on kogunud köögiseinte tapeetimine - eriti töötasapinna taguse seina. Selleks, et pind oleks sama vastupidav kui plaat või klaas, on vajalik teada paari tähtsat nüanssi.

Aluspinna ettevalmistamine

Aluspinna ettevalmistamine ei näe välja teismoodi, kui tavalise tapeeditava seina puhul. Aluspind peaks olema võimalikult siledaks pahteldatud ning eelnevalt krunditud kvaliteetse kruntvärviga. Kui sein on varasemalt värvitud, võib tapeedi paigaldada kohe sellele peale. Pind peab olema kuiv, puhas-   paigaldada ei soovita pinnale, mis on määrdunud või rasvane.

Tapeedi valik ja liimimine 

Omalt poolt soovitame alati kasutada võimalikult keskkonnasõbralikku tapeeti, milleks on paber - ja fliistapeedid. Fliistapeet on tugevdatud pabertapeet, millel on säilinud pabertapeedi hingav omadus. 

Paigaldusel tuleks kasutada niiskuskindlat seinaliimi, eelistatavalt valmisliimi vältimaks kehvasti segamise puhul tükkide sisse jäämist. Soovitame näiteks Casco Aqua valmisliimi, mida on saadaval kolmes erinevas taarasuuruses. Vastavalt tapeeditüübile tuleks kanda liim kas seina või paani taha. Peale kuivamist on võimalik tapeet üle lakkida vesialuselise lakiga - meie valikus on Celco Parquet ja Celco Aqua. Esimene neist on tugevam. Lakki tuleks kanda peale 2-3 kihti, et saavutada tugevus, mis kannataks mehaanilist tugevat puhastust ja puhastusvahendeid.

Põhjused, miks inimesed on järjest enam näidanud huvi tapeedi kasutamise vastu köögi töötasapinna taga on väga lihtsad - tapeedi valik on väga väga lai ja siit leiab iga klient endale meelepärase oma koju sobiva lahenduse. Lisaks on see üks soodsamaid viise kiirelt ja kergelt tuua kööki värskem mulje, selleks suuri väljaminekuid tegemata.

Lisaks köögitasapinnale saab tapeeti kasutada ka põranda ja lae katmiseks.

Põrandale ja lakke paigaldades on sammud samad, mis seina puhul. Põranda puhul soovitaks Synteko Star 20, Novabest 45 või hoopiski turul uue Arboritec Genuine seeria kahekomponentset vesialuselisi lakke, mis on väga-väga tugevad ja taluvad tavatingimustest rohkem koormust.

Kui jääte hätta sobiva mustri või viimistlusvahendi valimisel, aitame rõõmuga.

Liisi Rästas, siseviimistluskonsultant